CSGO Fps Oyun ayarları ve Fps Arttırmak

CS:GO FPS Arttırmak
Son zamanların en gözde oyunlarıyla ilgili önemli bilgiler vermeye devam etmekteyiz. Bugün sizlere CS GO FPS arttırma nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Bu oyun son zamanların en çok oynanan ve en çok sevilen oyunları arasında yer almakta. Neredeyse pek çok kullanıcı da bu oyun içerisinde FPS arttırma konusunda epeyce güçlük çektiğini söylemektedir. Peki sizler de merak ediyorsanız nasıl FPS arttırabileceğinize birer göz atalım.Öncelikle CS GO oyunu için FPS arttırma adına yeni işlemci alanlar da bulunuyor elbette. Ama bunu yapamayan pek çok kullanıcı da bulunmakta… Bunlar için önemli bilgileri derleyerek nasıl FPS arttırabileceğinize bakalım.

CS GO FPS ARTTIRMA KODLARI
CS GO FPS arttırma yöntemlerinin biriside kendi konsoluna bağlı olan kodları girerek, artış sağlamaktır. Bunu hayata geçirmek için aşağıdaki kodları birer birer kopyalayın ve yapıştırın. Ayrıca söz konusu komutlar oyun sırasında değil, oyunun başlangıç aşamasında girilmesi gerekiyor.

Cl_forcepreload “1” Oyun oynanırken haritaların ve seslerin arka planda boy göstermesini sağlar. Fakat bu komut ile map yüklenmesi gerekiyor. Bu sayede sunucuya bağlanmanız uzasa bile, FPS değerinde yüksek oranda artış gözükür.
Cl_disablehtmlmotd “1” Bu kod, topluluk sunucularında az da olsa işe yaramakta ve kullanılması gerekilmektedir.
Fps_max “0” Eğer FPS değeri ’70 in çok altında olduğu durumlarda kesinlikle kullanılması gerekir. Fakat söz konusu değer 70’ten büyükse, bu kod sayesinde değerinizi 60’şa çekebilirsiniz.
Mat_queue_mode “2” » Bu kodun amacı ise işlemcinizin optimize edilmesini sağlamaktadır.
R_eyegloss “0” Oyuncunun gözündeki ayrıntıları ve rahatsızlık verici olduğu etkenleri siliyor. Yani göz komutu görevini üstleniyor. Ayrıca uzman olarak bu oyunu oynayan pek çok kişi tarafından da kullanılmaktadır.
R_eyemove “0” » oyuncu modelinde var olan efektleri kapatıyor.

CS GO FPS arttırma yöntemi
Öncelikle ayarları düzenliyoruz
Başlangıç ayarlarını düzenliyoruz
NVIDIA ve AMD donanım ayarlarını düzenliyoruz
Overclock tekniği ile ekran kartı hız aşırtması yapıyoruz
1. Oyun Ayarlarınızı Düzenleyelim

Evrensel Gölge Kalitesi: Düşük / Çok Düşük
Model / Doku Detayı: Düşük
Efekt Detayı: Düşük
Shader Detayı: Düşük
Çoklu CPU Kullanımı: Etkin
Keskinliği Yumuşatma Modu: Yok
FXAA Keskinliği Yumuşatma: Devre Dışı
Doku Filtreleme Modu: İki Doğrusal Süzme
Dikey Eşitleme: Devre Dışı
Hareket İzi: Devre Dışı
En iyi FPS değerlerini alabilmek için, yukarda ki listelediğimiz şekilde ayarlarınızın güncellemesini yapınız. Performanstan taviz vermeyen kişiler için bu ayarlar bir hayli idealdir. Görüntü bakımından, biraz kısıyoruz ama cs go rekabetçi oyununda kesinlikle FPS daima daha önemlidir. Oyunu oynarken performans eksikliği hissediyorsanız, kesinlikle bazı grafik ayarlarında düzenleme yerine getirmemiz şart.

2. Başlangıç ayarlarımızı düzenleyelim,

Başlangıç ayarlarımızı düzenleyerek, kesinlikle FPS değerlerimizi yükseltebiliyoruz. Başlangıç ayarlarını düzeltmek bir hayli basit, Steam açıldıktan sonra kütüphaneden CS:GO’nun üzerine sağ tıklıyorsunuz daha sonra özellikler sekmesine tıklayarak ikinici adıma geçiyoruz.

Karşımıza çıkan kısımda, üste bıraktığımız fotoğraftaki gibi Başlatma Seçeneklerini Değiştir düğmesi yer almakta. Oraya tıkladıktan sonra karşınıza ufak bir pencere çıkıyor ve kod yazma ekranıyla karşılaşıyorsunuz. Hemen aşağıda sizlere verdiğimiz kodları yazarak kendisinize göre özelleştirip FPS değerlerinizi yüksek tutma şansına sahip oluyorsunuz.

Gerekli kodlar:

-novid -tickrate 128 -high -threads kaç çekirdek kullanıyor pcniz onu yazın +fps_max 0 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000 +cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +mat_queue_mode 2 -freq monitör yenileme hızı -refresh monitör yenileme hızı +cl_forcepreload 1 -nod3d9ex -nojoy

Kodun düzenlenmiş biçimi, örneğin şu şekil de olmuş olacak;

-novid -tickrate 128 -high -threads 8 +fps_max 0 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000 +cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +mat_queue_mode 2 -freq 1 -refresh 1+cl_forcepreload 1 -nod3d9ex -nojoy

Kendi sistem özelliklerinize göre, yukarda ki kodu düzenledikten sonra kopyalayıp, cs:go başlatma seçeneklerinde ki kısma yazıp kaydediyorsunuz hepsi bu kadar.

3. NVIDIA ve AMD donanım ayarlarını düzenliyoruz
Bilgisayarınıza yüklediğiniz ekran kartı donanım programı sayesinde, oyunlar için özelleştirebileceğiniz paneller olduğunu biliyorsunuzdur. AMD Radeon Setting ve NVIDIA Denetim Masası ekran kartı panelleri sayesinde, bir kaç ayar yaparak CS:GO için en iyi FPS değerlerini alabilme şansımız var.

Hemen, bilgisayarınızdan başlat kısmına gelip, oradan denetim masasına erişim sağlıyorsunuz. Bunu yapamayanlar için daha basiti ise, masaüstüne gelip sağ tıklayıp denetim masası sekmesine tıklayabilirsiniz. Daha sonra karşımıza çıkan menüden Görüntü Ayarlarını kısmında önayarla yap seçeneğine tıklayıp gelişmiş ayarlardan 3D görüntü ayarlarına erişim sağlamaktayız. Oradan 3D Ayarlarının Yönetilmesi sekmesinden CS:GO görüntü ayarlarını düzenliyoruz.

Ayarlarınızı şu biçimde düzenliyorsunuz:

Eşyönsüz Süzme: Kapalı
Kenar Yumuşatma – Gama Düzeltme: Kapalı
Önceden oluşturulan maksimum kare sayısı: 1
Güç yönetimi modu: Maksimum performansı tercih et
Üçlü ara bellekleme: Açık
Düşey senkronizasyon: Kapalı
Bağlantılı optimizasyon: Açık
Doku Süzme – Kalite: Yüksek Performans
Doku Süzme – Negatif LOD tercihi: Engelle
Doku Süzme – Trilineer optimizasyon: Kapalı
Doku Süzme – Eşyönsüz örnek optimizasyonu: Kapalı

AMD Radeon Ayarlarına tıpkı NVIDIA ayarlarına ulaştığınız gibi aynı yolu izleyin. Daha sonra 2. Sekmede bulunan Oyun düğmesine tıklıyoruz. Oradan CS:GO’nun simgesini bulup tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan pencerede hemen üst görselde ki gibi, ayarlarımızı düzenlemeye başlıyoruz.

Ayarlarınızı şu biçimde düzenliyorsunuz:

Dikey Yenileme için Bekle: Kapalı
Radeon Geliştirilmiş Senkronizasyon: Devre Dışı
Örtüşme Önleme: Uygulama Ayarlarını Kullan
Yönbağımlı Filtreleme: Devre Dışı
Doku Filtreleme Kalitesi: Performans
Yüzey Biçim Optimizasyonu: Açık
OpenGL Üçlü Arabelleğe Alma: Devre Dışı
Rehber niteliğinde olan cs go fps artırma nasıl yapılır konumuza devam ederken, özellikle atlamamız gerekli olan bir diğer ayar ise overclock yani ekran kartımıza hız aşırtma işlemini uygulamak. Bu uygulamayı hemen aşağıda ki yönergeleri izleyerek yapabilirsiniz.

4. Overclock tekniği ile ekran kartı hız aşırtma

Oyun performansımızı en zirve noktaya çıkartabilecek tekniklerden biri de ekran kartı hız aşırtma işlemidir. Genelde tüm herkes tarafından bu işlem MSI Afterburner gibi yazılımlar ile yapılıyor. Yalnız şunu belirtmemizde fayda var hız aşırtma (Overclock) yaparken bir hayli dikkatli olmanız gerekmektedir. Overclock hız aşırtma nedir diye merak edenlere şöyle izah edelim ki, ekran kartınızın verebileceği performansın daha üstüne çıkabilmesi için yapılan bir tekniktir. Bu yüzden ekran kartınızın performansını artırmaya kalkarken aşırıya kaçıp, ekran kartınızın zarar görmesine neden olmayın. Yeni çıkmış olan bir ekran kartı kullanıyorsanız, zaten hız aşırtma yapamıyorsunuz, sistem kendisini otomatik şekilde resetliyor.

CS:GO FPS artırma tekniklerini sizlerle paylaşmış olduk. Dediğimiz gibi ekran kartı hız aşırtma konusunda bir hayli dikkat etmek gerekmektedir, bu nedenle herhangi bir hataya sebebiyet vermemek adına hemen aşağıya hız aşırtma ile ilgili bilgi içeren bir video bırakıyorum. Sağlıcakla kalın.

Cs Go Fps Sorunu Çözümü
CS: GO FPS arttırma metotları için yazılımsal ve donanımsal ağırlıklı yöntemler vardır. Ayrıca bir yöntemler, yalnızca CS: GO için değil, farklı oyun gruplarında da kullanılabilmektedir. Bu sayede bir çok oyunun niteliğini yükseltebilir ve başarınızı arttırabilirsiniz. Sorunun çözümü için denenmesi gerekli olan ilk yöntem Ekran kartını FPS için Optimize etmektir. Diğer adıyla XANTARES yöntemidir. Öncelik yapılması gerekli olan ilk işlem, bilgisayarın ekran kartını, oyunda daha yüksek FPS alması için optimize edilmesi için uygun ayarlamaların yapılması gerekir. Bu ayarlamalar hem oyunun grafiklerini basitleştirecek hem de EFS’ yi arttıracaktır. Bahsi geçen bu yöntemi, Türkiye’nin en iyi CS: GO oyuncularından bir tanesi olan Xanstares de kullanmaktadır. Yönteminin kurulumu ise şu biçimdedir.

Masaüstüne sağ tıklayın ve ‘Nvidia Denetim Masası’ sekmesine girin
Daha sonra ise, sol tarafta bulunan ‘3D ayarların yönetilmesi’ uzantısına giriş yapın. Karşınıza çıkacak olan ayarları aşağı da belirtilen şekilde kaydedin.
Doku süzme ayarı: Yüksek Performans
Güç Yönetimi modu: Uyarlamalı
Bahsi geçen ayarlamaları yaptıktan sonra sol tarafta yer alan ‘görüntü ayarları’ sekmesine girin ve karşınıza çıkacak sayda da’ benim tercihlerimi kullan ve şunları öner’ yazısını işaretleyin.
Ekran Kartı Optimizasyonu İle FPS Arttırma İşlemleri
Ekran kartı optimizasyonu ile FPS arttırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. NVIDIA ekran kartıyla ile yapacağınız birkaç değişiklik ile beraber arttırma işlemlerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Gelin sizlerle beraber bunlara birer göz atalım.

Öncelikle NVIDIA denetim masasına gelmeniz gerekmektedir.
Sol kısımda yer alan 3D ayar yönetimine tıklayınız. Bu kısımda yapmanız gerekli olan bazı işlemler ve ayarlar yer alacaktır.
Sekmeye geldiğinizde “Birden Çok Ekran GPU Hızlandırma” seçeneğini değiştirerek “Tek Ekran Performans” moduna getirmeniz gerekiyor.
Daha sonra orada gördüğünüz doku süzme ve kalite kısmını ise etkin performans olarak ayarlamanız gerekiyor.
Bu ayarlar tamamlandıktan sonra uygulanabilmesi için alt kısımda yer alan “Benim Tercihlerimi Kullan” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Bununla beraber Windows’u optimize ederek FPS arttırma işlemlerini bütünüyle tamamlamış olacaksınız.