CS:GO tarihinde ban yemiş ünlü esporcular

CS:GO tarihinde ban yemiş ünlü esporculardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz ;

 1. KQLY: Fransız oyuncu KQLY, H2K Gaming takımında oynarken 2014 yılında Valve Anti-Cheat (VAC) tarafından banlandı. KQLY, o sırada Counter-Strike: Global Offensive’de aimbot kullanıyordu. Bu ban sonrasında DreamHack Winter 2014’e katılamadı ve takımı dağıldı.
 2. Emilio: İsveçli oyuncu Emilio, Epsilon eSports takımında oynarken 2014 yılında VAC ban yedi. Bu ban, Emilio’nun aimbot kullandığını gösteren bir video ile açığa çıktı. Bu ban sonrasında takımı dağıldı.
 3. SF: Fransız oyuncu SF, EnVyUs takımında oynarken 2015 yılında VAC ban yedi. Ban, o sırada takım arkadaşları Happy ve kioShiMa’nın VAC ban yemeleri ile aynı döneme denk geldi. SF, daha sonra açıklama yaparak hilenin gerçekleştirilmesinde herhangi bir dahli olmadığını söyledi, ancak yine de ban süreci devam etti.
 4. smn: Alman oyuncu smn, Playing Ducks takımında oynarken 2014 yılında VAC ban yedi. Bu ban, smn’nin aimbot kullanmasını gösteren bir video ile ortaya çıktı. Bu ban sonrasında takımı dağıldı ve kendisi de oyunculuğu bıraktı.
 5. s1mple: Ukraynalı oyuncu s1mple, 2013 yılında CS:GO’da hile kullandığı gerekçesiyle ban yedi. Ancak bu ban, espor profesyonel ligleri için değil, o dönem için birçok oyuncunun yaptığı bir etkinliği ihlal ettiği için geldi. s1mple, daha sonra profesyonel CS:GO sahnesinde büyük bir başarı elde etti ve dünyanın en iyi oyuncularından biri olarak kabul ediliyor.
 6. Forsaken: Hint oyuncu Forsaken, 2018 yılında Optic India takımında oynarken turnuvalarda hile kullanması nedeniyle ban yedi. Forsaken, bir turnuvada aimbot kullandığı için yakalandı ve daha sonra video kaydı ve şahit ifadeleriyle banı doğrulandı. Bu olay, büyük bir skandal haline geldi ve Forsaken, Hindistan’daki CS:GO sahnesinde kalıcı bir şekilde diskalifiye edildi.
 7. AZK: Amerikalı oyuncu AZK, iBUYPOWER takımındayken 2014 yılında bir maçı satın almak için anlaşma yaparak banlandı. Bu skandal, “iBUYPOWER Throw” olarak bilinir ve CS:GO tarihinin en büyük skandallarından biridir.
 8. Steel: Kanadalı oyuncu Steel, iBUYPOWER takımındayken AZK gibi bir maçı satın almak için anlaşma yaptı ve 2014 yılında banlandı.
 9. DaZeD: Amerikalı oyuncu DaZeD, iBUYPOWER takımındayken bir maçı satın almak için anlaşma yaparak banlandı.
 10. Tucks: Avustralyalı oyuncu Tucks, Grayhound Gaming takımında oynarken 2020 yılında kural ihlali nedeniyle banlandı. Tucks, takım arkadaşı DickStacy ile birlikte bir maçta saçma sapan hareketler yaptı ve turnuvadan diskalifiye edildiler.
 11. Jamppi: Finlandiyalı oyuncu Jamppi, 2019 yılında VAC ban yediği için Valve tarafından düzenlenen turnuvalara katılamıyor. Jamppi, banın haksız olduğunu iddia ediyor ve Valve’ın banı kaldırmasını istiyor.
 12. Leaf: Amerikalı oyuncu Leaf, Chaos Esports Club takımında oynarken 2020 yılında VAC ban yedi. Bu ban, Leaf’in VAC’a tabi bir hesapta hile kullanmasını gösteren bir video ile açığa çıktı.